Restore
Pëlhurë argjendi përçuese/mbrojtëse Argenmesh

Pëlhurë argjendi përçuese/mbrojtëse Argenmesh

(1) Për prodhimin e kostumeve të mbrojtjes nga rrezatimi, perdeve të mbrojtjes nga rrezatimi, çantave të telefonave celularë për mbrojtje nga rrezatimi, mbulesave kompjuterike për mbrojtjen nga rrezatimi, mbulesave të kornizave kryesore,Keywords:Pëlhurë argjendi përcjellëse/mbrojtëse Argenmesh, Shitje me shumicë, Fabrika, Prodhuesit, Made in China

Dërgoni Hetim

përshkrim i produktit

Specifikimet e çdo pëlhure të zhveshur: 300M-550M

 

Trashësia:0,08mm-0,085mm

 

Numri i rrjetës:50 rrjetë -530 rrjetë

 

Ngjyrë:gri argjendi

 

Efektiviteti mbrojtës:70-90db

 

Rezistenca e sipërfaqes:≤0,5©

 

Përdoret:mbrojtje elektromagnetike, qarqe fleksibël, stacione bazë, shasi elektronike, furnizime me energji elektrike, pajisje industriale, produkte elektronike, pajisje të komunikimit celular; veshje, bagazhe, sende shtëpiake; xhami arkitektonik.

 

Përbërja e materialit Përbërja:materiali bazë/Ni+Cu+Ni

〠Veçoritëã€'Pamja: Sipërfaqja është e lëmuar, me shkëlqim metalik dhe në thelb me të njëjtën ngjyrë;

 

〠Performancaâ€'

(1) Brezi i frekuencës mbrojtëse është: 10kHz-30GHz.

(2) Efekti mbrojtës është: mbron në mënyrë efektive rrezatimin elektromagnetik, dhe vlera mbrojtëse arrin 99,9999 (%).

(3) Përçueshmëri e mirë dhe efekt mbrojtës.

(4) Përçueshmëri e mirë termike.

(5) Dukshmëri e mirë.

(6) Përpunim i lehtë i nxjerrjes.

(7) Rezistencë e mirë ndaj korrozionit dhe rezistencë ndaj motit.

(8) Performancë e mirë kundër fërkimit, kohët kundër fërkimit mund të arrijnë 5,000,000 herë.


〠Useã€'

(1) Për prodhimin e kostumeve të mbrojtjes nga rrezatimi, perdeve të mbrojtjes nga rrezatimi, çantave të telefonave celularë për mbrojtje nga rrezatimi, mbulesave kompjuterike për mbrojtjen nga rrezatimi, mbulesave të kornizave kryesore,

(2) Përdoret gjerësisht për të bërë kuleta kundër vjedhjes RFID, mbajtëse kartash, xhepa të jashtëm, mbulesa pasaportash, etj. Dhe produkte të tjera.

(3) Për mbrojtjen efektive të elektromagnetikëve me frekuencë të lartë: të tilla si furrat industriale me frekuencë të lartë, komunikimet celulare, kompjuterët, pajisjet shtëpiake, stacionet e transmetimit, instrumentet mjekësore dhe industri të tjera me rrezatim elektromagnetik me frekuencë të lartë. Zëvendëson pllakën e bakrit dhe pllakën e plumbit për të krijuar një dhomë mbrojtëse elektromagnetike me frekuencë të lartë, e cila është e përballueshme, e thjeshtë për t'u prodhuar dhe efekt i mirë mbrojtës.

(4) Përdoret për mbrojtje elektromagnetike të nivelit të lartë: të tilla si: kontrollimi i ndërhyrjeve elektromagnetike në hapësirë, parandalimi i rrjedhjes së informacionit elektronik dhe sigurimi i sigurisë së informacionit; i përshtatshëm për operacione në terren, mbrojtje elektronike dhe nevoja të tjera.

(5) Përdoret gjerësisht për të bërë kuletat kundër vjedhjes RFID, mbajtëset e kartave, xhepat e jashtëm, mbajtëset e pasaportave, etj.

Kategoria e Përafërt

Send Inquiry

Ju lutemi mos ngurroni të jepni kërkesën tuaj në formularin më poshtë. Ne do t'ju përgjigjemi brenda 24 orëve.
验证码,看不清楚?请点击刷新验证码
+8613713088116
cntaikun@163.com